strona główna
  imprezy
  Kontakt

 

 

"Szkice i notatki"
Marcina Barańskiego


W dniach 1-3 lipca 2022 roku w Bisztynku odbyły się II Dni Gminy Bisztynek. Trzydniowa imprezę dla dzieci, młodzieży i dorosłych zorganizował Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku.

W trzecim dniu II Dni Gminy Bisztynek, w samo południe otwarta została wystawa prac plastycznych dr hab. szt. inż. architektury Marcina Barańskiego.

Artysta jest wykładowcą na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej (Katedra Rysunku, Malarstwa i Rzeźby), ale jego prace plastyczne nie były naukowe lecz osobiste.

Marcin Barański zaprezentował wielkoformatowe "Szkice i notatki" - tak bowiem nazwał zbiór prezentowanych prac. Zdradził, że wykonanie ich wszystkich zajęło rok, a są w istocie znacznym powiększeniem jego szkiców wykonywanych zwykle na kartkach formatu A4.

Artysta nie krył zadowolenia z możliwości wystawienia swych prac w kościele ewangelickim w Bisztynku jest to bowiem - jak mówił - przestrzeń umożliwiająca jednoczesne wystawienie wielu wielkoformatowych prac, a takich możliwości nie ma nawet w profesjonalnych galeriach.

Gościa powitał dyrektor Paweł Wołoch, a tuż po powitaniu mogliśmy wysłuchać wszystkiego tego, co "artysta miał na myśli" oraz porozmawiać z nim.

Zorganizowanie wystawy było możliwe dzięki owocnej współpracy naszego ośrodka z Mirosławem Krzyśków.

Justyna Kobryń/ Andrzej Grabowsk


 

 


 

 

 

foto: Andrzej Grabowsk


 


Design(C) 2018 by MIK